Anasayfa  |   İletişim  | EN
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Montessori Eğitim Sistemiyle Çocuk Gelişimine Yeni Yaklaşımlar
Haber - Etkinlik Arşivi
Montessori Eğitim Sistemiyle Çocuk Gelişimine Yeni Yaklaşımlar

5 – 6 Mayıs Kariyer Günleri kapsamında Meslek Yüksekokulu Müdürü İlhami Danış yönetiminde ve Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Hanifi Akyüz moderatörlüğünde düzenlenen seminerinde Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerimizle Palet Montessori Eğitim Kurumları İlkokul Müdürü Fatma Şengül bir araya geldi.

Palet Montessori Eğitim Kurumları’nın, TÜRGEV (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) bünyesinde hizmet verdiğini ve yüzyılı aşkın süredir birçok ülkede ilgi gören, başarı göstermiş bir sistem olan Montessori eğitimini uyguladıklarını belirten Şengül, Montessori eğitimi ile çocukların keşif ve merak duygularını desteklediklerinin altını çizdi.

Palet Montessori Eğitim Kurumları olarak çocukların kendi kararlarını verebilen, sorumluluk alabilen ve öğrenmekten zevk alan genç bireyler olarak hayata hazırlamanın ilk hedefleri olduğunu söyleyen Şengül; öğretmen kadroları ve rehberlik servisleri ile çocukların eğitiminden öğretimine, sağlığından beslenmesine kadar her şeyin montessori standartlarına ve çocukların doğasına uygun olmasına önem verdiklerini iletti.

Öğrencilerimizin sorularına aldıkları cevaplar ile sohbet havasında geçen seminerimiz, Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Hanifi Akyüz’ün, Palet Montessori Eğitim Kurumları İlkokul Müdürü Fatma Şengül’e plaket takdimi ile son buldu.    • http://kariyer.fsm.edu.tr/resimler/upload/12016-05-31-11-07-24am.jpg
  • http://kariyer.fsm.edu.tr/resimler/upload/22016-05-31-11-07-35am.jpg
  • http://kariyer.fsm.edu.tr/resimler/upload/32016-05-31-11-07-42am.jpg
  • http://kariyer.fsm.edu.tr/resimler/upload/42016-05-31-11-07-50am.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi