Anasayfa  |   İletişim  | EN
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Bellek ve Öğrenme İlişkisi Üzerine
Haber - Etkinlik Arşivi
Bellek ve Öğrenme İlişkisi Üzerine

Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü ve Biyomedikal Teknolojileri Kulübü işbirliğiyle düzenlenen Bellek ve Öğrenme Seminerimiz 9 Mayıs 2018 Çarşamba günü Haliç Yerleşkemizde gerçekleşti.

Konuşmacımız İstanbul Üniversitesi Moleküler Tıp ABD öğretim üyelerinden Prof. Dr. Şakir Ümit Zeybek, öğrenmenin moleküler mekanizmasını ele alarak beyin hücreleri ve sinyal iletiminin beyinde nasıl gerçekleştiğini anlattı. İnsan beyninde hafıza ve öğrenme süreçlerinde görevli yapılardan, öğrenme süreçlerinde bilgilerin depolandığı hafıza türlerine ve gün içinde beynin kendini yenileme süreçlerine dek entegre bir çalışmanın verimliliği artıracağını vurgulayarak biyolojik ritmimiz ve hormonal döngümüzle uyumlu bir planlamanın bilgilerin kalıcılığını artıracağını örneklerle açıkladı. Beslenme, uyku düzeni, beynin farklı loblarının devreye sokulduğu görselleştirme, ilişkilendirme ve çağrışım yapma, hikayeleştirme ve uygulama odaklı çalışma önerileri gibi günlük hayatta uygulanabilecek pratik tavsiyelere değinen Zeybek, beyin temelli öğrenme stratejisini öğrencilerimizle paylaştı.

Öğrencilerimizin sorularının cevaplanması ile devam eden seminerimiz, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi Yılmaz’ın hediye takdimiyle sona erdi.  • http://kariyer.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_03692018-05-16-11-58-54am.JPG
  • http://kariyer.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_13432018-05-16-11-58-54am.JPG
  • http://kariyer.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_13502018-05-16-11-59-15am.JPG

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi