Anasayfa  |   İletişim  | EN
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Beş Dakikada Kariyer: Meyçem Ezengin
Haber - Etkinlik Arşivi
Beş Dakikada Kariyer: Meyçem Ezengin

Bu sayımızın konuğu birbirinden değerli eserleri ile Kariyer Günlerimize de katılan Mozaik Sanatçısı Meyçem Ezengin. Söyleşimizde özellikle Güzel Sanatlar öğrencilerimiz için önemli satır başları yer alıyor. Öyleyse sözü daha fazla uzatmadan sizi röportajımızla baş başa bırakalım.

“Üniversite yılları” dediğimizde aklınıza gelen…

Hayatımın en stressiz, huzur dolu ve özgürce sanatın içinde olduğum dönemim…

Bu mesleği seçme nedeniniz? 

Okul dönemimde Mozaik sanatını öğrenip uygularken, bundan bir kazanç sağlamak ya da ileride bu meslekten iyi para kazanırım gibi teoriler aklınızdan geçmiyor. Ben çok keyif alarak ve mutlu olarak bu sanatı yaptığım için başka bir iş alanı seçmek aklımın ucundan bile geçmedi.

Sizce içinde bulunduğunuz sektör nereye gidiyor?

Mozaik sanatı son beş yıldır daha iyi bir seviyede iş alanı açısından. Artık mimari dekorasyonlarda, kamu binalarında, özel villa, restoran, kafe, otel gibi işletmelerin duvarlarını süslemekte. Dekoratif aksesuarlar açısından zengin bir alana sahip. Bu sanatın eğitimini veren kurumların da artmış olması, yaygınlığını ve tercihi artırdı.

Öğrencilerimize en önemli tavsiyeniz ne olabilir?

Sevdikleri işin peşinden gitmeleri. İnsan sevdiği bir işi yaparsa hem kendine hem de herkese en iyi şekilde hizmet vermiş olur.

Size göre iş hayatını özetleyen üç kavram?

Aşkla çalış, inandığının peşinden git, azimli ve çalışkan ol!  • http://kariyer.fsm.edu.tr/resimler/upload/Roportaj2016-09-28-09-33-10am.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi