Anasayfa  |   İletişim  | EN
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileriyle Yazılımda Kariyer Semineri
Haber - Etkinlik Arşivi
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileriyle Yazılımda Kariyer Semineri

Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Internet of Things Kulübü işbirliğiyle, Yazılımda Kariyer ve Microsoft’un Vizyonu, Mvc, Asp.Net Core ve Visual Studio for Mac ile Cross Platform Uygulama Geliştirme Semineri 24 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirildi.

.NET developer Bora Kaşmer’in konuşmacı olduğu seminerde programlama dilleri, kullanılma oranları ve developerların çalışma alanlarına göre dağılımı konuşuldu. Kendi deyimlerinden de bahseden Kaşmer, Xamarin ile Cross Platform IOS uygulaması ile devam etti.

Design Patternlerin birebir mobile kodlamada nasıl işe yarayabileceğini anlatan Kaşmer, Visual Studio For Mac ile baştan sona bir Mvc projeyi kodladı. Yaklaşık 6 saat süren seminerde, WebApi, Cache, Serialization, Linq, Bootstrap, RazorView Engine, Portable Library, Services Mimarisi, Routing gibi konular da öğrencilerimizle paylaşıldı. Kodlama sırasında OSX işletim sistemine özel çıkan sorunları öğrencilerimiz fikir yürüterek çözdüler.

Seminerin sonlarına yaklaşırken Kaşmer, code review yapıp, öğrencilerimizle istişare ederek kodları çok daha performanslı hale getirdi. Son olarak farklı projelere ait bir kaç demo gösterisi ile sunumunu tamamladı.

Öğrencilerimizin sorularına verilen cevaplar ile tamamlanan seminer, Mühendislik Fakültesi Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ali Nizam’ın Bora Kaşmer’e hediye takdimiyle son buldu.  • http://kariyer.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_50692016-12-29-07-58-33am.JPG
  • http://kariyer.fsm.edu.tr/resimler/upload/IMG_50772016-12-29-07-58-34am.JPG

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi