Anasayfa  |   İletişim  | EN
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | İnşaat Sektöründe Dünyada Liderliğe Oynuyoruz
Haber - Etkinlik Arşivi
İnşaat Sektöründe Dünyada Liderliğe Oynuyoruz

Sektör Diyor Ki Projesi kapsamında öğrencilerimizin kariyer planlamalarına destek olmak amacıyla röportaj yaptığımız Pulsar İnşaat  Genel Müdürü Reha Yeltekin, inşaat sektöründe dünyada liderliğe oynadığımızı belirtti.

Kariyer Girişimcilik ve Mesleki Test Merkezi tarafından tasarlanan Sektör Diyor Ki Projesi kapsamında öğrencilerimizin kariyer planlamalarına destek olmak amacıyla iş dünyasının önemli isimleriyle yaptığımız röportajlar devam ediyor. Bu haftaki röportajımız, Pulsar İnşaat Genel Müdürü Reha Yeltekin ile Kariyer Merkezi Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Emre Özmen tarafından gerçekleştirildi.

Sektörde iş hayatının başlangıcı olarak görülen şantiye çalışma alanları hakkında bilgiler veren Yeltekin, “Şantiye tozunu yuttunuz mu o sizden gitmez” sözünün mezun olacak öğrenciler için yol gösteren bir anlam taşıdığını ifade etti. İnşaat sektöründe adrenalin ve hızlı yaşamın iş hayatından eksik olmadığını belirten Reha Yeltekin, sektörde tutunmak ve iyi yerlere gelmek isteyen mühendislere sürekli teknolojiyi takip etmelerini, yurt dışındaki inşaat projelerini de görmelerini ve “Her fuar bir üniversite diploması gibidir“ sözüyle yapı fuarlarını mutlaka takip etmeleri gerektiğini dile getirdi.

Üniversitemiz bölümlerine uygun olarak belirlenen önemli firma ve kurumların yetkilileriyle yapılacak röportajlarımız periyodik olarak devam edecektir.

 

Fotoğraf-Kamera: Rasim TURHAN 

Röportajın tamamını izlemek için tıklayınız  • http://kariyer.fsm.edu.tr/resimler/upload/12015-08-26-03-35-58pm.jpg
  • http://kariyer.fsm.edu.tr/resimler/upload/22015-08-26-03-35-58pm.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi