Anasayfa  |   İletişim  | EN
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Sektör Diyor Ki Röportajları Devam Ediyor
Haber - Etkinlik Arşivi
Sektör Diyor Ki Röportajları Devam Ediyor

Sektör Diyor Ki Projesi kapsamında röportaj yaptığımız Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Psikoloğu Hülya Ayhan, psikoloji bölümünde okuyan öğrencilerin problem çözme becerileri gelişen ve olaylara doğru yaklaşan bireyler olarak mezun olduklarını belirtti.

Kariyer Girişimcilik ve Mesleki Test Merkezi tarafından tasarlanan Sektör Diyor Ki Projesi kapsamında öğrencilerimizin kariyer planlamalarına destek olmak amacıyla sektörün yetkili isimleriyle yaptığımız röportajlar devam ediyor. Bu haftaki röportajımız, Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Psikoloğu Hülya Ayhan ile Kariyer Merkezi Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Ayşe Tuğba Kar tarafından gerçekleştirildi.

Psikoloji bölümü üzerine sorular yönelttiğimiz Ayhan, bu bölümde eğitim gören öğrencilerin problem çözme becerileri gelişmiş ve olaylara doğru yaklaşan bireyler olarak mezun olduklarını belirtti. Üniversitede teorik bilgiye ulaşan öğrencilerin kendilerini sürekli olarak geliştirmeleri gerektiğine değinen Ayhan, özellikle yabancı dil eğitimine dikkat çekerek,Global bir dünyada yaşıyoruz ve İngilizce bilmeyen insanlar her alanda zorluk çekiyor. Ancak psikoloji alanında okuma yapmak istiyorsanız İngilizce şart. Çünkü Türkiye’de yapılan çalışmalar kısıtlı ve psikolojinin her alanında çalışma yapılmıyor. Bu alanda kendinizi geliştirmek için yabancı yayınları da takip edebiliyor olmanız gerekiyor ki daha donanımlı, yetkin bireyler olarak öne geçebilesiniz” dedi. Psikolog Ayhan, mesleğin en güzel tarafını ise, “İnsanlarda bir değişim görmek ve benim bu kişiye bir katkım var, bir şeyleri değiştirebiliyorum diyebilmek” cümlesiyle tanımladı. 

Üniversitemiz bölümlerine uygun olarak belirlenen önemli firma ve kurumların insan kaynakları müdürleri ve yetkilileriyle yapılacak röportajlarımız periyodik olarak devam edecektir.

 

Röportajımızın tamamını izlemek için tıklayınız  • http://kariyer.fsm.edu.tr/resimler/upload/12015-07-06-04-03-53am.jpg
  • http://kariyer.fsm.edu.tr/resimler/upload/22015-07-06-04-03-53am.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi