Hakkımızda

Kıymetli öğrencilerimiz,

Değişen teknolojiler, çağımızın getirdiği yenilikler ve sürekli gelişim ihtiyacı, bizlere daha donanımlı bireyler yetiştirmemiz gerektiğini işaret ediyor. Üniversite dersliklerinde başlayan kariyer serüveninde, öğrencilerimize sunacağımız imkanların sınırı yok elbette. Ancak günümüz şartları öğrencilerimiz ile el ele vermemiz gerektiğini ve öğrenciliğin sınırlarını aşarak, iş hayatına hazır personel adayları mezun etmemiz gerektiğini söylüyor.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi olarak vizyonumuz, bilimsel çalışmalar ışığında kültürel ve sosyal açıdan donanımlı, geleneksel değerleri çağdaş bilgiler ile harmanlayan, meslek bilincine sahip fertler yetiştirmektir.

Kariyer, Girişimcilik ve Mesleki Test Merkezi olarak birincil amacımız ise, kültürümüzün öz değerlerinin rehberliğinde gelişimde sürekli, bilim ve teknolojide çağdaş, yeniliklere açık, etik değerleri özümsemiş, yaşam boyu öğrenme felsefesini kendisine rehber edinmiş öğrenci ve mezunlarımızın kariyer seçimlerini bilinçli bir şekilde yapabilmelerine destek olmaktır. Bununla birlikte, Kariyer, Girişimcilik ve Mesleki Test Merkezi olarak bu zorlu ama bir o kadar da zevkli ve eğlenceli yolculukta öğrenci ve mezunlarımıza  rehberlik etmek ve her anlamda onların yanlarında olmak en büyük idealimizdir.

İnsan, toplum ve din bilimleri, sanat, eğitim ve teknoloji alanlarında gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile ülkemizin nitelikli insan gücünü artırma ve geliştirme çabası içerisindeyiz. Bilimsel özgürlük, eleştirel düşünce, insanı ve insani değerleri merkeze almak, karşılaştırmalı bakış açısı, milli ve manevi değerlere saygı, bireysel ve sosyal sorumluluk bilinci ise hedeflerimize ulaşabilmemiz için belirlediğimiz en temel değerlerdir.

Bu kutsal değerler ile çıktığımız yolda öğrenci ve mezunlarımız için eğitim, seminer, panel, konferans ve sempozyumlar düzenlemekle beraber bireysel danışmanlık, kişisel ve mesleki gelişim etkinlikleri hazırlıyoruz. Bunlarla birlikte planladığımız pratik iş sahası gezileri ile de öğrenci ve mezunlarımıza mesleği yerinde görme ve bizzat iş hayatının içinde olma fırsatları sunuyoruz.

Böylelikle öğrenci ve mezunlarımız, kariyer hedefini sağlıklı bir biçimde oluşturuyor ve istedikleri her konuda ekibimize danışarak, bu zorlu yolculuğu kolay ve keyifli bir hale dönüştürebiliyor. Bu da bizlere gurur ve azimle çalışma şevki veriyor.

Başarılı ve mutlu bir kariyerle, güzelliklerle dolu bir geleceğe birlikte yürüme umudu ile.

 

                                                                                             Kariyer, Girişimcilik ve Mesleki Test Merkezi