İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanı ziyareti
29 Aralık 2022

Hukuk Fakültesi öğrencileri, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığına 29 Aralık 2022’de yaptıkları ziyarette, Bölge İdare Mahkemesinin yapısı hakkında bilgi edindi.

Kariyer Merkezi ve Hukuk Kulübü iş birliğiyle yapılan gezide İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Cüneyt Yılmaz ve 9. İdare Dava Dairesi Başkanı Ertan Demirci ile bir araya gelen öğrenciler, Bölge İdare Mahkemesi’nin işleyişiyle ilgili bilgi edindiler.

Hakimlik ve savcılık mesleklerinden bahseden Yılmaz, Hakimlik mesleğini seçme sürecini ve geçmişte yaşadığı tecrübeleri aktararak öğrencilerimizin neden idare hukuku sorusunu cevaplamış oldu.

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Cüneyt Yılmaz’a hediye takdiminin ardından 9. İdare Dava Dairesi Başkanı Demirci eşliğinde öğrencilerimiz duruşma salonlarını ve yazı işlerini gezerek işleyişi yerinde görerek öğrendi.

Demirci, sonrasında kendi odasında bizleri misafir ederek öğrencilerimizin idare hukuku hakkında merak ettiği soruları cevapladı. İstanbul Bölge İdare Mahkemesinin ön büro kısmını ve mahkemeye başvuruların geldiği aşamaları anlatarak öğrencilerimizi bilgilendirdi.